Jaki projektor do kina domowego? Epson EH-LS12000B


W cyklu naszych publikacji staramy się przybliżyć najlepsze modele projektorów do kina domowego Epson czyli te podlegające selektywnej dystrybucji (Selective Distribution System for Home Cinema). Wybrane modele, takie jak EH-TW9400, EH-LS11000W i EH-LS12000B, są dystrybuowane przez niewielką liczbę autoryzowanych partnerów i dostępne tylko dla klientów indywidualnych. Jesteśmy dumnym partnerem Epsona w tym obszarze. Kupując u nas możecie być pewni, że projektory pochodzą z polskiej dystrybucji, mają odpowiednią gwarancję i zawsze liczyć na profesjonalne wsparcie. Dzisiaj przybliżymy wam kolejny topowy model Epsona do kina domowego czyli EH-LS12000W.

Lider może być tylko jeden czyli EH-LS12000B

EH-LS12000B to obecnie topowy projektor Epsona do kina domowego, która niesie ze sobą szereg zaawansowanych zmian technologicznych, zachowując jednak najlepsze cechy znane z wcześniejszych modeli takich jak EH-TW9400. Projektor obsługuje natywną rozdzielczość 4K 3840 x 2160 pikseli (8,3 mln pikseli) oraz standard HDR10+ dla wierniejszego odwzorowania kolorów i kontrastu. Dzięki zastosowaniu trzech matryc LCD i technologii przesuwania pikseli uzyskano wyjątkowo ostry obraz bez utraty jasności na poziomie 2700 lumenów. Maksymalny współczynnik kontrastu sięga 2 500 000:1 (!). Kluczowa zmiana technologiczna to oczywiście wykorzystanie lasera jako źródła światła, co zapewnia bardzo wysoką trwałość sięgającą nawet 20 000 godzin pracy. Jest to także wygodne, bowiem projektor jest gotowy do użycia praktycznie natychmiast po włączeniu, bez czasochłonnych procesów nagrzewania i schładzania. EH-LS12000B obsługuje interpolację klatek w rozdzielczości 4K do 120 kl./s oraz superrozdzielczość, dzięki czemu obraz jest bardzo płynny nawet przy szybkich scenach akcji. Zastosowano również redukcję rozmycia ruchu. Technologia HDR pozwala odwzorować detale w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu.

Projektor zachwyca nie tylko jakością obrazu, ale również przemyślanymi rozwiązaniami ułatwiającymi obsługę i instalację urządzenia. Dzięki szerokiej gamie portów i złączy, takich jak USB, HDMI, Ethernet czy RS-232C, projektor bez problemu podłączymy do różnych źródeł sygnału i urządzeń peryferyjnych. Obsługa najnowszych standardów jak HDCP 2.3 gwarantuje kompatybilność z szeroką gamą odtwarzaczy. Projektor posiada również wyjście wyzwalacza umożliwiające zsynchronizowanie jego pracy z zewnętrznymi systemami, na przykład automatyką domową.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy niezbędne akcesoria, takie jak pilot, kable i instrukcję. Dodatkowo dostępne są opcje rozbudowy wyposażenia o filtry powietrza, uchwyty montażowe czy przewody, aby jeszcze lepiej dopasować projektor do własnych potrzeb.

Instalację ułatwia zmotoryzowany system przesunięcia obiektywu oferujący szeroki zakres ruchu w pionie i poziomie (±96,3% w pionie i ±47,1% w poziomie). Pozwala to precyzyjnie dostosować rzut obrazu do dowolnego pomieszczenia i ekranu. Obsługa projektora jest prosta dzięki sterowaniu pilotem, panelem lub głosowo. Dodatkowo użytkownicy mogą skalibrować kolory urządzenia profesjonalnym oprogramowaniem CalMAN.

Projektor występuje w kolorze czarnym i w tym momencie stanowi najwyższy model do kina domowego Epsona. Epson jest niezwykle pewny jakości tego rozwiązania: projektor w standardzie objęty jest aż 60-miesięczną gwarancją producenta (w tym 12000h na źródło światła).

Wielu klientów pyta o róźnice pomiędzy EH-LS11000W i EH-LS12000B ponieważ modele wyglądają bardzo podobnie. Pomimo identycznej formy fizycznej pomiędzy modelami występują jednak różnice. Pierwsza i najbardziej oczywista to kolor urządzenia – LS11000W jest biały natomiast LS12000B – czarny. Druga to maksymalna jasność – 2700 zamiast 2500 ANSI lumenów. Poza tym mamy kilka dodatkowych trybów pracy (Black & White i tryby dot. soczewki anamorficznej). Epson podaje, że oba urządzenia mają taki sam kontrast, choć nieco kłóci się to z odbiorem użytkowników, którzy wskazują subtelne różnice w pracy obu urządzeń (na korzyść EH-LS12000B). Preferencje użytkowników widać także w wynikach sprzedaży: EH-LS12000B pomimo różnicy w cenie sprzedaje się w zdecydowanie większych ilościach niż EH-LS11000W.
Projektor Epson EH-LS12000B idealnie sprawdzi się w domowych kinach oraz do zastosowań profesjonalnych wymagających wysokiej jakości obrazu. Dzięki laserowemu źródłu światła, obsłudze HDR i rozdzielczości 4K zapewnia kinowe wrażenia z oglądania filmów, seriali i transmisji sportowych. Stanowi topowy model w ofercie projektorów Epson przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników.

KOSZYK

close